Halowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego PZW w Wędkarstwie Rzutowym – Tłuszcz 2019 r.

To już piąta edycja zawodów, które odbyły się z inicjatywy Komisji Młodzieżowej Okręgu Mazowieckiego, w niedzielę 24 listopada 2019 roku, odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego PZW w Wędkarstwie Rzutowym. Areną zmagań tegorocznych zawodów była hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

W uroczystym otwarciu mistrzostw udział wzięli m.in.:  kol. Cezary Wieczorek - przewodniczący Komisji Młodzieżowej, oraz kol. Sławomir Borowski Prezes Koła nr 84 w Tłuszczu. Obowiązki sędziego głównego pełnił kol. Stanisław Tanikowski, sędzia klasy krajowej. Organizację zawodów aktywnie wspierali działacze z Koła nr 84 w Tłuszczu, którzy już od wielu lat współpracują z Komisją Młodzieżową OM PZW.

Na starcie stanęło 38 zawodników i zawodniczek z takich okręgów jak Mazowiecki, Poznański oraz Lubelski, rywalizując w dwuboju spinningowym w czterech kategoriach wiekowych: kadetów,  juniorów, juniorek i kategorii „open". Współzawodnictwo przebiegło w sportowej i przyjacielskiej atmosferze, a zawodnicy stawiający pierwsze kroki w tej dyscyplinie mieli okazję zapoznać się z technikami rzutowymi, wielokrotnych reprezentantów naszego kraju,  aktualnych indywidualnych mistrzów świata.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Komisja sędziowska zwróciła uwagę na coraz lepsze wyniki osiągane przez zawodników naszego Okręgu. Wielu pobiło swoje rekordy życiowe! Byli też zawodnicy, którzy startowali po raz pierwszy w zawodach rzutowych!!

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.  Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki od Komisji Młodzieżowej Okręgu Mazowieckiego, oraz od firmy KONGER.

Zamknięcie mistrzostw ogłosił kol. Cezary Wieczorek. Życzył wszystkim uczestnikom spokojnych powrotów do domu, oraz złożył podziękowania na ręce Prezesa Koła nr 84 w Tłuszczu, za nieocenioną pomoc przy organizowaniu zawodów.