Otwarte Halowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego w Castingu

Już po raz trzeci z inicjatywy Komisji Młodzieżowej Okręgu Mazowieckiego, w sobotę 17 grudnia 2017 roku, odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego PZW w Wędkarstwie Rzutowym. Areną zmagań tegorocznych zawodów była hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

W uroczystym otwarciu mistrzostw udział wzięli m.in.:  kol. Cezary Wieczorek - przewodniczący Komisji Młodzieżowej, oraz kol. Sławomir Borowski Prezes Koła nr 84 w Tłuszczu. Obowiązki sędziego głównego pełnił kol. Władysław Michalski, a jego zastępcą był kol. Stanisław Tanikowski sędziowie klasy krajowej. Organizację zawodów aktywnie wspierali działacze z Koła nr 84 w Tłuszczu.

Na starcie stanęło 37 zawodników i zawodniczek rywalizujących w trójboju spinningowym w czterech kategoriach wiekowych: kadetów,  juniorów, juniorek i kategorii „open". Współzawodnictwo przebiegło w sportowej i przyjacielskiej atmosferze, a zawodnicy stawiający pierwsze kroki w tej dyscyplinie mieli okazję zapoznać się z technikami rzutowymi wielokrotnych reprezentantów naszego kraju - kol. Piotra Sapigórskiego oraz jego synów Michała i Patryka, którzy są aktualnymi indywidualnymi mistrzami i wicemistrzami świata.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Komisja sędziowska zwróciła uwagę na coraz lepsze wyniki osiągane przez zawodników naszego Okręgu. W kilku przypadkach potrzebna była dogrywka pomiędzy najlepszymi zawodnikami. Wielu pobiło swoje rekordy życiowe!

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.  Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez firmę KONGER.

Zamknięcie mistrzostw ogłosił kol. Cezary Wieczorek. Życzył wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego Mikołaja, z workiem pełnym prezentów, a w roku 2018 samych sukcesów na niwie osobistej i sportowej.

wyniki