Spławikowe GPX o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

     W dniach 27-29 kwietnia odbyły się zawody inaugurujące cykl Spławikowego Grand Prix Polski 2018. Zawodnicy z całego kraju rywalizowali o punkty nad obfitującym w ryby Zalewie Szymanowice koło Klimontowa. Nasza drużyna – reprezentacja Klubu Tubertini Mazowsze, który działa przy Okręgu Mazowieckim PZW, bardzo dobrze wspomina to łowisko z zeszłorocznego zakończenia GPX, gdzie udało nam się odnieść zwycięstwo. W tym roku królowała odległościówka i leszcze od 300-800 g, choć łowiono też sztuki 1,5-kilogramiowe. Oprócz płoci częstym przyłowem były karpie o masie 800-1000 g, jesiotry i jazie. Duże ryby ewidentnie okupowały płytsze rejony zalewu, a tam właśnie rozciągały się sektory juniorów i kobiet oraz sektor „A” seniorów. Najtrudniejszy był stosunkowo głęboki sektor „C”.  

Po rewelacyjnym występie w pierwszy dzień, kiedy udało mi się wygrać bardzo mocno obsadzony sektor „B”, przyszedł słabszy występ niedzielny w sektorze „C”. Myślę, że za mocno wierzyłem w matchówkę, ale na szczęcie w porę z niej zrezygnowałem. Jednak wszystko dobre, co się dobrze kończy, a zawody w Szymanowicach skończyły się dla nas pięknie. Wygraliśmy zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i klubowej seniorów, a Mateusz Łapacz w pięknym stylu zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej seniorów! Ponadto wszyscy plasowaliśmy się w górnych rejonach tabeli, co było bezcenne dla sukcesu drużynowego.

Dziękuję mojej drużynie za fenomenalną atmosferę i świetny wynik!

Kolejne tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się w dniach 18-20 maja na zbiorniku Słok w Bełchatowie. Zapraszam do kibicowania!

 

Jakub Derlaga

Tubertini Mazowsze