Awaria serwisu ompzw.pl

W nocy 10 marca 2021 roku miał miejsce pożar serwerowni we Francji w której przechowywane były dane serwisu www.ompzw.pl.
Jeden z budynków uległ całkowitemu zniszczeniu łącznie z kopiami zapasowymi. Drugi budynek gdzie znajdowały się nasze dane również został dotknięty pożarem. Czekamy aktualnie na informacje czy możliwe jest odtworzenie danych.
Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o incydencie rozpoczęliśmy przywracanie usług z kopii zapasowej przechowywanej poza serwerownią. W ciągu kilku godzin uruchomiliśmy nowe środowisko i przekierowaliśmy usługi na nowy serwer.
Niestety część danych przechowywana poza serwerownią może nie być aktualna. Dotyczy to głównie plików graficznych oraz załączników. Prosimy o cierpliwość. W tym momencie przywracamy brakujące pliki. Dane poczty zostały zaimportowane na nowy serwer i są już dostępne.
Aktualne dane poczty email nie uwzględniają okresu od 1 marca 2021 do 10 marca 2021. Trwają prace mające na celu ich przywrócenie.

W razie pytań prosze o kontakt admin@ompzw.pl

Informacja o pożarze w OVH :

https://www.ovh.pl/wiadomosci/prasa/cpl1785.pozar-w-obiekcie-datacenter-w-strasburgu

https://wyborcza.biz/biznes/7,177150,26867472,pozar-duzej-francuskiej-serwerowni-tysiace-serwisow-i-danych.html?disableRedirects=true