Halowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego PZW w Wędkarstwie Rzutowym - 2018 r.

Już po raz czwarty z inicjatywy Komisji Młodzieżowej Okręgu Mazowieckiego, w sobotę 16 grudnia 2018 roku, odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego PZW w Wędkarstwie Rzutowym. Areną zmagań tegorocznych zawodów była hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

W uroczystym otwarciu mistrzostw udział wzięli m.in.:  kol. Cezary Wieczorek - przewodniczący Komisji Młodzieżowej, oraz kol. Sławomir Borowski Prezes Koła nr 84 w Tłuszczu. Obowiązki sędziego głównego pełnił kol. Stanisław Tanikowski sędzia klasy krajowej. Organizację zawodów aktywnie wspierali działacze z Koła nr 84 w Tłuszczu.

Na starcie stanęło 36 zawodników i zawodniczek z takich okręgów jak Mazowiecki, Poznański oraz Lubelski, rywalizując w dwuboju spinningowym w czterech kategoriach wiekowych: kadetów,  juniorów, juniorek i kategorii „open". Współzawodnictwo przebiegło w sportowej i przyjacielskiej atmosferze, a zawodnicy stawiający pierwsze kroki w tej dyscyplinie mieli okazję zapoznać się z technikami rzutowymi wielokrotnych reprezentantów naszego kraju - kol. Piotra Sapigórskiego oraz jego synów Michała i Patryka, którzy są aktualnymi indywidualnymi mistrzami i wicemistrzami świata.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Komisja sędziowska zwróciła uwagę na coraz lepsze wyniki osiągane przez zawodników naszego Okręgu. Wielu pobiło swoje rekordy życiowe!

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.  Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki od Komisji ds. Promocji Okręgu Mazowieckiego, oraz od firmy KONGER,

Zamknięcie mistrzostw ogłosił kol. Cezary Wieczorek. Życzył wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego Mikołaja, z workiem pełnym prezentów, a w roku 2019 jeszcze większych sukcesów na niwie osobistej i sportowej.