Między kołowe Zawody Szkółek Wędkarskich – Młyny 2018

W sobotę 25 sierpnia br. nad Kanałem Żerańskim Koło nr 9 w Błoniu wspólnie z kołami Warszawskiej Grupy Wschodniej i kołami Strefy Zachodniej zorganizowało Między kołowe Zawody Spławikowe Szkółek Wędkarskich w kategoriach wiekowych do 10, 13 i 16 lat. W zawodach wzięło udział 22 młodych wędkarzy. Obowiązki sędziego głównego pełnił sędzia klasy krajowej Waldemar Grzelak. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Pana Zenona Reszki – burmistrza Błonia oraz prezesa Okręgu Mazowieckiego kol. Zbigniewa Bedyńskiego.

Woda w kanale na wysokości młynów, gdzie odbywały się zawody, była stosunkowo czysta i przejrzysta, jednak wędkowanie utrudniała płynąca roślinność. Pogoda w tym dniu też nie rozpieszczała, przez całe zawody padał deszcz, oraz wiał silny wiatr. Wśród łowionych przez dzieci i młodzież ryb dominowały przede wszystkim ukleje oraz krąpie, płocie i niewielkie leszcze, ale trafiały się także okonie.  W kategorii do lat 10 lat zwyciężył Maciej Lewkowicz (k-5). W kategorii do lat 13 zwyciężył Szymon Fabiszewski (k-9), a w kat. do lat 16 zwyciężył Kacper  Wróblewski (k-9). W drużynowej klasyfikacji GPX zwyciężyło Koło nr 9 Błonie, wyprzedzając Koło nr 5 Warszawa Praga Północ i Koło nr 14 Marki.

Puchary ufundowane przez burmistrza Błonia oraz dyplomy wręczyli zwycięzcom przewodniczący komisji młodzieżowej Cezary Wieczorek, wiceprezes ds. inwestycyjno-schroniskowych Tomasz Młynarczyk, oraz członek zarządu Waldemar Chędzyński.