Spławikowe Mistrzostwa Szkółek Wędkarskich

W niedzielę 10 września 2017 r. Kanał Żerański w Kobiałce, był areną zmagań młodych wędkarzy, którzy uczestniczyli w zawodach zorganizowanych przez Komisję Młodzieżową OM PZW. Początkowo rozegranie zawodów zaplanowano na zbiorniku Łoje k/Przasnysza, jednak ze względu na nie wystarczającą pojemność łowiska, Komisja Młodzieżowa zadecydowała o zmianie łowiska. Punktualnie o 8.00 sędzia główny zawodów kol. Jan Kubaszewski wraz z przewodniczącym Komisji Młodzieżowej, kol. Cezarym Wieczorkiem, powitali uczestników zawodów i przystąpiono do losowania stanowisk.

W zawodach wzięło udział 88 młodych zawodników w trzech kategoriach wiekowych: U-12, U-14 i U-16, oraz w kategorii integracyjnej. Łącznie zgłoszono 14 drużyn.

Słoneczna pogoda sprzyjała wędkowaniu przez całe zawody. Łowiono głównie ukleje, lecz trafiały się płocie i leszcze w siatkach zawodników. Po zakończeniu łowienia na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek, po którym rozpoczęto ceremonię nagradzania najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zdobywcy miejsc 1-6 w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowy medal i upominek ufundowany przez sponsorów. Zwycięzców dekorował Wiceprezes ds. Sportu i Młodzieży kol. Wojciech Szubierajski wraz z Przewodniczącym Komisji Młodzieżowej i Sędzią Głównym.

Komisja Młodzieżowa dziękuje wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za udział w Mistrzostwach, bowiem mają one na celu integrację młodzieży i dobrą zabawę. Miejmy nadzieję, że za rok frekwencja będzie taka sama lub większa. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy wrócili z Mistrzostw uśmiechnięci.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Wyniki

Sponsorzy Mistrzostw: Match Pro, Konger, Normark Polska.

Wasze komentarze (0)