Spławikowe Mistrzostwa Szkółek Wędkarskich – Kobiałka 2018

W niedzielę 09 września 2018 r. Kanał Żerański w Kobiałce, był po raz kolejny  areną zmagań młodych wędkarzy, którzy uczestniczyli w zawodach zorganizowanych przez Komisję Młodzieżową OM PZW. Punktualnie o 8.00 sędzia główny zawodów kol. Jan Kubaszewski wraz z  Przedstawicielem Komisji Młodzieżowej kol. Robertem Kowalczykiem, powitali uczestników zawodów i przystąpiono do losowania stanowisk. 

W zawodach wzięło udział 103 młodych zawodników w trzech kategoriach wiekowych: U-12, U-14 i U-16, oraz w kategorii integracyjnej. Łącznie zgłoszono  21 drużyn.

Słoneczna pogoda sprzyjała wędkowaniu przez całe zawody. Łowiono głównie ukleje, lecz trafiały się płocie i leszcze w siatkach zawodników. Po zakończeniu łowienia na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek, po którym rozpoczęto ceremonię nagradzania najlepszych zawodników i zawodniczek.   Na początku wyróżnienia otrzymało trzech najmłodszych zawodników, którzy dostali nagrody niespodzianki w postaci pluszowych ryb.

Zdobywcy miejsc 1-6 w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy po wędkarskim gadżecie. Zwycięzców dekorował Sekretarz Zarządu , Przewodniczący Komisji Młodzieżowej kol. Cezary Wieczorek, przy pomocy Wiceprezesa ds. inwestycyjno - schroniskowych kol. Tomasza Młynarczyka oraz Członka Prezydium kol. Ryszarda Kosa.

Komisja Młodzieżowa dziękuje wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za udział w Mistrzostwach, bowiem mają one na celu integrację młodzieży i dobrą zabawę. Miejmy nadzieję, że za rok frekwencja będzie tylko większa. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy wrócili z Mistrzostw uśmiechnięci.

 

Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

 

Wyniki

 

Sponsorzy Mistrzostw: Gut-Mix , Liwi,