Złote medale naszych zawodników na Morskich Mistrzostwach Polski!

W dniach 10-13 maja 2018 r. odbyły się XXXVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim z łodzi dryfujących na przynęty sztuczne. W zawodach wzięło udział 103 zawodników z Polski i Niemiec, w tym reprezentanci Okręgu Mazowieckiego. Mistrzostwa trwały trzy dni, rozegrano je w trzech turach z pokładów siedmiu kutrów.

Pierwszego dnia ryby żerowały słabo, jednak nasza drużyna osiągnęła historyczny wynik. Wszyscy trzej zawodnicy: Radosław Czajkowski, Tomasz Kosiński i Piotr Nowakowski, wygrali swoje sektory. Był to bodaj pierwszy taki przypadek, że drużyna w pierwszej turze zdobyła tylko 3 punkty sektorowe!

Drugiego dnia nasi reprezentanci umocnili prowadzenie, mimo słabszego wyniku Piotra  Nowakowskiego. Indywidualnie sytuacja była bardzo ciekawa. Tomasz Kosiński wraz z Radosławem Czajkowskim i dwoma zawodnikami z innych drużyn mieli po dwóch turach po trzy punkty sektorowe. Zapowiadała się ostra walka o tytuł.

W trzeciej turze nasi zawodnicy również potwierdzili swoją wysoką formę. Piotr Kosiński wyholował 23 dorsze i wygrał w swoim sektorze, a Radosław Czajkowski złowił 15 ryb i zajął drugie miejsce na kutrze. Te imponujące wyniki pozwoliły naszym zawodnikom zdobyć tytuł mistrza Polski, II wicemistrza Polski i zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy!

 

Wyniki indywidualnie

1. Tomasz KOSIŃSKI, Okręg Mazowiecki

2. Tomasz RUDOMINA, WKS Jedynka Jelenia Góra

3. Radosław CZAJKOWSKI, Okręg Mazowiecki

4. Filip KAMIŃSKI, Okręg Poznań

5. Andrzej WAWRYKA, Neptun Gdańsk

6. Arkadiusz CZUCHAJEWSKI, MKS Krokodyl Wrocław

 

Wyniki drużynowe

1. Okręg Mazowiecki

2. Konger 2 Żoliborz

3. CWM Ustka

4. PZW Okręg w Poznaniu

5. WKS Jedynka Jelenia Góra

6. MKS Krokodyl Wrocław

 

 

Wasze komentarze (0)