Młodzieżowy Obóz Wędkarski Warszawa - Berlin - 2019 r.

   Tegoroczny Międzynarodowy Młodzieżowy Obóz Wędkarski Warszawa - Berlin odbył się w dniach 14 - 25 lipca 2019r. w Ośrodku Edukacyjno – Szkoleniowym dla Dzieci i Młodzieży w Serocki nad Jeziorem Zegrzyńskim.

  W obozie uczestniczyło dwanaście dzieci z Okręgu Mazowieckiego oraz ośmioro z DAV LV Berlin, w tym 3 dziewczynki z Polski i 2 z Niemiec. Opiekunami ze strony polskiej byli: Cezary Wieczorek (kierownik obozu), Wojciech Kowalczyk (tłumacz) i Michał Kołodziejski. Ze strony niemieckiej: Andreas Berg (kierownik grupy)  i Karla Schütze.

  Harmonogram zajęć obozowych był bardzo napięty. Rozegrano zawody spławikowe, rzutowe, spinningowe oraz karpiowe. Od początku kładziono nacisk na integrację młodzieży, m.in. poprzez wspólne przygotowanie zanęty i wędkowanie. Zawody były rozgrywane w parach polsko-niemieckich. Odbyły się dwie tury zawodów spławikowych, każda z nowo wylosowanymi partnerami. Podobnie przebiegały zawody castingowe. Pierwsze i drugie zawody spławikowe odbyły się na Kanale Królewskim, na które organizatorzy dowozili młodzież wynajętymi busami. Ze względu na ma mniejszą grupę uczestników z Niemiec, drużyny zostały podzielone po 10 zawodników, czyli dwóch naszych uczestników wsparło drużynę przeciwną.

Rywalizacja przebiegała w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Wzajemny kontakt młodzieży był bardzo dobry, podobnie jak współpraca drużyn z Polski i Niemiec.

W pierwszych zawodach spławikowych, rozegranych 14 lipca 2019 r., najlepsze wyniki uzyskali:

 Polska

   Piotr Zawiślak – 810 g

   Kacper Jadczuk – 590 g

   Marta Słowik – 510 g

Niemcy

    Lena Kunze  – 595 g

    Justin Friedrich  – 495 g

    Ben Paulick  – 450 g

Drugie zawody spławikowe odbyły się 22 lipca 2019 r. Zwycięzcami zostali:

Polska

    Piotr Zawiślak – 1145 g

    Maciej Królikowski – 930 g

    Milena Duklas – 730 g

Niemcy

     Franciszek Matak – 1200 g

     Ben Paulick – 540 g

     Justin Friedrich – 530 g

W zawodach rzutowych rozegranych 21 lipca najlepsze wyniki osiągnęli:

Polska

   Milena Duklas – 181,62 pkt

   Igor Zieliński – 163,04 pkt

   Kacper Jadczuk – 160,01 pkt

Niemcy

   Justin Friedrich – 225,60 pkt

   Franciszek Matak – 218,60 pkt

   Ben Paulick – 207,24 pkt

  W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Niemiec. W obecności Wiceprezesa ds. Sporu i Młodzieży kol. Wojciecha Szubierajskiego, najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami w kategoriach: spławik, casting i klasyfikacja ogólna (spławik + casting). Sześciu najlepszych uczestników z Polski i Niemiec nagrodzono pucharami i dyplomami. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w zawodach.

  Na tegorocznym obozie nie brakowało atrakcji dla młodzieży. Oprócz planowanych zawodów spławikowych i castingowych, uczestnicy m.in. próbowali swoich sił w spinningu z łodzi. Organizatorem zawodów spinningowych, które odbyły się w 17 lipca, było Koło nr 6 Warszawa Wola. Po całym dniu spędzonym na Jeziorze Zegrzyńskim, uczestnicy byli zachwyceni widokami. Odwiedzili nas również koledzy z Koła 62 Potok, którzy zapoznali uczestników z technika połowu ryb jaką jest mucha. Były zajęcia teoretyczne, oraz nauka technik muchowych nad wodą. Każdy zainteresowany mógł skręcić swoją unikatowa muszkę, na którą mógł łowić ryby w Jeziorze Zegrzyńskim. Była też wycieczka do Centrum Rozrywki w Julinku, gdzie spotkaliśmy adeptów Państwowej Szkoły Cyrkowej. Zwiedziliśmy muzeum cyrku, a później był czas rozgrywek na mini polu golfowym, oraz rewelacyjny park linowy. W drodze powrotnej zawitaliśmy z wizyta do Błonia, gdzie Burmistrz Miasta oprowadził nas po Centrum Kultury. Uczestnicy w Sali obrad Rady Miejskiej w Błoniu, przeprowadzili pierwsze wybory do władz, gdzie kandydatami byli tylko młodzi wędkarze. Młodzi kandydaci pokazali podczas swoich agitacji, że są ponad podziałami, że dobro i przyszłość wędkarstwa zależy od edukacji najmłodszych pokoleń. Odwiedziliśmy również łowisko karpiowe w Halinowie, gdzie kol. Piotr Zawiślak złowił karpia 11,40 kg i wygrał zawody.

Dziękuję swoim kolegom za wspólną pracę na obozie: Wojciechowi Kowalczykowi i Michałowi Kołodziejskiemu.

 

Kierownik obozu

Cezary Wieczorek