Finał XVI Konkursu Plastycznego

W Ośrodku Edukacyjno - Szkoleniowym dla Dzieci i Młodzieży w Serocku, 23 kwietnia 2017 r., nagrodzono laureatów XVI Konkursu Plastycznego ogłoszonego dla dzieci i młodzieży z okazji „Tygodnia Czystości Wód”.

Konkurs zorganizowało Koło nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości przy wsparciu Komisji Młodzieżowej oraz Komisji ds. Organizacyjnych i Promocji Okręgu Mazowieckiego PZW.

Celem konkursu było pokazanie za pomocą znaku graficznego, obrazu, ewentualnie tekstu lub plakatu kwestii dotyczących konieczności dbania o środowisko przyrodnicze, zbiorniki wodne i ich otoczenie, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą pt. „Rzeka, jezioro, zalew – dla ludzi i zwierząt, ryby polskich wód”.

Prace mogły być wykonywane wyłącznie techniką płaską (collage, malarstwo, plakat, grafika, rysunek bez oprawy) o maksymalnym formacie 50 x 70 cm. Do konkursu dopuszczono prace zbiorowe, wykonane przez maksymalnie 5 osób, oraz prace przygotowane za pomocą  technik multimedialnych w programie Power Point.

Komisja konkursowa w składzie: Ewa Urmiaż-Szymańska, Kinga Sobiecka, Irena Sajkowska, Danuta Tucholska-Purchała, Andrzej Ziomek, Grzegorz Budnik, Leszek Jadczak oraz Tadeusz Szewczyk, oceniła 243 prace, w tym 4 multimedialne, które napłynęły od dzieci i młodzieży z 41 placówek szkolno-wychowawczych i 29 kół PZW. Komisja podkreśliła, że uczestnicy tegorocznego konkursu mieli wiele pomysłów i inwencji twórczej, a wykonanie niektórych prac było bardzo pracochłonne. Do finału wytypowano 23 prace.

Młodzi autorzy najlepszych prac zostali uhonorowani pucharami, dyplomami zaprojektowanymi i wykonanymi przez uczestników konkursu oraz nagrodami rzeczowymi. Prezes Tadeusz Szewczyk poinformował, że jedna (lub kilka) z wytypowanych przez Komisję prac będzie zdobić kalendarz wydany nakładem Okręgu Mazowieckiego na 2018 rok.

Prezes Koła nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości, Tadeusz Szewczyk – główny organizator konkursu, serdecznie podziękował rodzicom dzieci, działaczom PZW i wychowawcom młodzieży za pomoc w organizacji konkursu. Dyplomy uznania otrzymały wszystkie uczestniczące w konkursie koła PZW i placówki szkolno-wychowawcze.

Laureaci konkursu

Grand Prix

JAGODA KARSKA (l.8) – Centrum Kultury Izabelin

Najlepsza praca multimedialna

1. MATEUSZ ŻMUREK ( l.12) Sulejówek

Wyróżnienie

1. RÓŻA MARKS (l.13) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym

2. ALEKSANDRA GRYZ Szkoła Podstawowa w Markach

Kategoria wiekowa 4 – 6 lat

1. ŁUCJA DANILUK (l.6) Warszawa (K.53)

2. TOMASZ PYSZNIK (l.5) Zespół Szkół Duczymin

3. ALEKSANDRA CHARCZUK (l.6) Warszawa (K.53)

Wyróżnienie

1. IGNACY ROGALSKI (l.6) Warszawa (K.53)

Kategoria wiekowa 7– 10 lat

1. MATYLDA KARSKA (l.7) – Centrum Kultury w Izabelinie (K.53)

2. ANGELIKA OWCZARCZYK (l.10) – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Maz.

3. WOJCIECH ZALEWSKI (l.10) – Zespół Szkolno-Przedszkolny Borzęcin Duży

Wyróżnienie

1. RADOSŁAW JAKUBEK (l.7) – Warszawa

Kategoria wiekowa 11 – 13 lat

1. PAWEŁ KACZYŃSKI (l.13) – Czerwińsk nad Wisłą

2. ANNA MOCZYDŁOWSKA (l.12) – Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

3. JULIA MICHAŁOWSKA (l.12) – Dom Kultury „Lira” w Warszawie (K-58 Targówek)

Wyróżnienie

1. JULIA OSTROWSKA (l. 12) – Publiczna Szkoła Podstawowa w Różanie                                          

Kategoria wiekowa 14 – 16 lat

1. NATALIA STRUŻYŃSKA (l.15) – Dom Kultury „LIRA” (K-58 Targówek)

2. MARTA DRWĘCKA (l.16) – Publiczne Gimnazjum w Różanie

3. ALICJA PYŚK (l.15) – Ostrów Mazowiecka (K-64)

Wyróżnienie

1. ANITA CIEŚLAK (l. 16) – Ostrów Mazowiecka (K-64)

Kategoria PLAKAT

1. PRACA ZBIOROWA – Sulejówek (K-46)

ZUZANNA BARAŃSKA (l. 9)

ANNA BŁOSIŃSKA (l. 9)  

NINA GĄSOWSKA (l.10)

Wyróżnienie

JULIA ADAMCZYK (l.6) – Okuniew (k-94)

AMELIA KUMYSZ (l.11) – Izabelin

Nagroda uczestników konkursu (publiczności)

(wybrana podczas uroczystego finału)

NATALIA MERECKA (l.14) – Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Różana w Warszawie

W konkursie wzięły udział n/w placówki szkolno-wychowawcze i koła wędkarskie

 

  1. Szkoła Podstawowa nr 141 im. H. Sucharskiego w Warszawie (k-4)
  2. Szkoła Podstawowa Nr 70 z Oddziałami Integralnymi im. Bohaterów Monte Cassino w Warszawie (k-6)
  3. Klub „Złotej Rybki Mirage Warszawa Wola” (k-6)
  4. Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach (k-30)
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku (k-46)
  6. Zespół Szkół Publicznych w Małocicach (k-49)
  7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kazuniu Nowym (k-49)
  8. Zespół Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim (k-49)
  9. Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak w Warszawie (k-53)
  10. Spółdzielczy Dom Kultury „LIRA” (k-58)
  11. Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Różana w Różanie (k-63)
  12. Publiczna Szkoła Podstawowa im. I Dywizji T. Kościuszki w Różanie (k-63)
  13. Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej (k-64)
  14. Zespół Szkół Gminnych Nr 1 w Małkini Górnej (k-65)
  15. Zespół Szkół Gminnych Nr 2 w Małkini Górnej (k-65)
  16. Szkoła Podstawowa nr 1 w Małkini Górnej (k-65)
  17. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie (k-65)
  18. Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej (k-65)
  19. Szkoła Podstawowa w Glinie (k-65)
  20. Zespół Szkół w Duczyminie (k-68)
  21. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie (k-68)
  22. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce (k-72)
  23. Zespół Wsparcia Dziennego „Promyk” w Ostrołęce
  24. Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Szepietowie (k-81)
  25. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu (k-87)
  26. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okuniewie (k-94)
  27. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie
  28. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kapturach
  29. Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dużym (k-53)
  30. Szkoła Podstawowa w Izabelinie (k-53)
  31. Centrum Kultury w Izabelinie (k-53)
  32. Zespół Szkolno - Rewalidacyjno-Wychowawczy "JESTEM" w Przasnyszu (k-66)
  33. Szkoła Podstawowa w Wykrocie (k-72)
  34. Publiczne Gimnazjum w Wykrocie (K-72)
  35. Zespół Szkół w Wykrocie Myszyniec (K-72)
  36. Miejskie Przedszkole w Zielonce
  37. Gminny Zespół Szkół Czerwińsk nad Wisłą
  38. Szkółka wędkarska „Cykada” Otwock
  39. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Słoneczna Polana” w Kobyłce
  40. Miejskie Centrum Kultury w Lipnie
  41. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnie (k-73)
  42. Gminny Dom Kultury w Brańszczyku (k-88)

 

1. Koło PZW Nr 4 Warszawa Praga-Południe

2. Koło PZW Nr 5 Warszawa Praga-Północ

3. Koło PZW Nr 6 Warszawa Wola

4. Koło PZW Nr 8 Warszawa Wilanów

5. Koło PZW Nr 14 Marki

6. Koło PZW Nr 15 Nowy Dwór Mazowiecki

7. Koło PZW Nr 30 Białobrzegi k/Zegrza

8. Koło PZW Nr 31 „Okoń” w Warszawa

9. Koło PZW Nr 46 w Sulejówku

10. Koło PZW Nr 49 Kazuń Nowy

11. Koło PZW Nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości

12. Koło PZW Nr 58 Targówek w Warszawie

13. Koło PZW Nr 63 „Różanka” w Różanie

14. Koło PZW Nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej

15. Koło PZW Nr 65 w Małkini

16. Koło PZW Nr 66 w Przasnyszu

17. Koło PZW Nr 68 w Chorzelach

18. Koło PZW Nr 72 „Energopap” w Ostrołęce

19. Koło PZW Nr 79 Warszawa Ursus

20. Koło PZW Nr 81 Szepietowo

21. Koło PZW Nr 87 w Ciechanowcu

22. Koło PZW Nr 88 w Wyszkowie

23. Koło PZW Nr 94 w Okuniewie

24. Koło PZW Nr 19 w Radzyminie

25. Koło PZW Nr 122 we Włocławku

26. Koło PZW Nr 28 Warszawa Ursynów

27. Koło PZW Nr 73 „Odrodzenie” w Szczytnie

28. Koło PZW nr 23 w Zielonce

29. Koło PZW Nr 3 Warszawa Mokotów

30. Koło PZW 112 w Lipnie

31. Koło PZW Nr 90 Warszawa Gocław

 

Wasze komentarze (0)