Olimpiada Młodzieżowa PZW – Kielce 2017

W dniach 03-05 lutego 2017 roku w Stąporkowie odbyła sią III Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Olimpiadę zorganizował Okręg PZW w Kielcach. Wzięło w niej udział 41 zawodników reprezentujących 13 drużyn, w tym dwie z Okręgu Mazowieckiego. Zawody przeprowadzono zgodnie z „Regulaminem ogólnopolskich olimpiad wędkarskich" zatwierdzonym przez ZG PZW, z wyłączeniem zawodów spławikowych.

Zgodnie z harmonogramem olimpiady, w piątek przeprowadzono test ekologiczno-wędkarski, a w sobotę test sprawnościowy i 3-bój spinningowy. We wszystkich konkurencjach nasi zawodnicy zajęli dobre lokaty:

W teście ekologicznym w kategorii U12 Sebastian Bazydło zajął 7 miejsce, a Kacper Sieniawski - 11 m. W kategorii U14 Bartosz Gajewski zajął 6 m., Piotr Terlikowski - 9 m., Zuzanna Użlis - 5 m. W kategorii U16 Michał Sapigórski zajął 4 m., a Patryk Sapigórski - 12 m.

W teście sprawnościowym w kategorii U12 Sebastian Bazydło zajął 8 m., Kacper Sieniawski - 9 m. W kategorii U14 Bartosz Gajewski zajął 3 m., Piotr Terlikowski - 5 m., Zuzanna Użlis - 15 m. W kategorii U16 Michał Sapigórski zajął 6 m., a Patryk Sapigórski - 8 m.

W trójboju spinningowym w kategorii U12 Sebastian Bazydło zajął 9 m., Kacper Sieniawski - 7 m. W kategorii U14 Bartosz Gajewski - 1 m., Piotr Terlikowski - 7 m., Zuzanna Użlis - 10 m. W kategorii U16 Michał Sapigórski zajął 2 m., a Patryk Sapigórski - 1 m.

W klasyfikacji końcowej w kategorii U12 Sebastian Bazydło zajął 8 m., Kacper Sieniawski - 9 m. W kategorii U14 Bartosz Gajewski zajął 2 m., Piotr Terlikowski - 7 m., Zuzanna Użlis - 11 m. W kategorii U16 Michał Sapigórski zajął 3 m., a Patryk Sapigórski - 6 m.

Indywidualne wyniki naszych reprezentantów pozwoliły pierwszej drużynie zająć II miejsce podczas III Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich, a nasza druga drużyna zajęła 7 miejsce na 13 startujących drużyn z 8 Okręgów PZW.

Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali swoje wysokie umiejętności i z pewnością pokażą tak dobrą formę w całym cyklu tegorocznych olimpiad.

Wielkie gratulacje dla zawodników i opiekunów organizujących zajęcia z młodzieżą w Błoniu, Kobyłce i Ostrołęce, których wytrwała praca przyniosła tak znakomite efekty. Opiekunami młodzieży byli Cezary Wieczorek, Piotr Sapigórski, Andrzej Użlis oraz Paweł Bazydło.