Rzutowe MŚ Juniorów 2020 odbędą się Błoniu! - Okręg Mazowiecki organizatorem spinningowych MŚ 2020!

Rzutowe MŚ Juniorów 2020 odbędą się Błoniu!

W dniach 15-17 listopada br. w Wiedniu obradował Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Międzynarodowej Federacji Sportu Rzutowego (ICSF), w którym uczestniczyli przedstawiciele PZW: Zbigniew Mośko – wiceprezes ds. sportu ZG PZW, Dionizy Mikołajczyk z Okręgu PZW w Poznaniu i Cezary Wieczorek z Okręgu Mazowieckiego PZW.

Jednym z punktów obrad Kongresu było rozpatrzenie aplikacji w sprawie organizacji zaplanowanych na rok 2020 Rzutowych Mistrzostw Świata  Juniorów, które napłynęły od narodowych federacji, m.in. z Polski – od Okręgu Mazowieckiego PZW. Na ręce Prezydenta ICSF Kurta Klameta, kol. Cezary Wieczorek złożył listy intencyjne od starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego oraz burmistrza Błonia Zenona Reszki, którzy zapewnili o wsparciu organizacji tych prestiżowych zawodów w Polsce. Ocenie podlegały wszystkie aplikacje (nasza prezentacja widnieje na oficjalnej stronie ICSF).

Decyzją Kongresu, to właśnie Polska otrzymała prawo do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów – Błonie 2020 (to oficjalna nazwa zawodów). Bezpośrednim organizatorem MŚ jest Okręg Mazowiecki PZW. Zaplanowano je dniach 16-19 lipca 2020 r., a areną zmagań będzie Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Błoniu. 

 

Okręg Mazowiecki organizatorem spinningowych MŚ 2020!

Miło nam poinformować, że Międzynarodowa Federacja Wędkarstwa Spinningowego (CIPS) przyznała Polsce organizację Teamowych Mistrzostw Świata w Dyscyplinie Spinningowej – 2020. Ze względu na doświadczenie zdobyte w organizacji Spławikowych Mistrzostw Świata Seniorów w 2013 r., Zarząd Główny PZW powierzył organizację przyszłorocznych mistrzostw Okręgowi Mazowieckiemu PZW w Warszawie.

Mistrzostwa będziemy organizować wspólnie z burmistrzem miasta Serocka na gościnnych wodach Jeziora Zegrzyńskiego (3300 ha). Weźmie w nich udział około 20 państw. Przez 6 dni (od 5 do 11 października 2020 r.) w tej dyscyplinie wędkarstwa spinningowego zmagać się będzie około 80 zawodników. Pojawią się również przedstawiciele światowych firm wędkarskich, sponsorzy, przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich oraz wielu fanów wędkarstwa spinningowego z Polski i zagranicy. Z tej okazji planujemy zorganizowanie szeregu imprez towarzyszących, kulturalnych i rekreacyjnych, mających na celu promocję walorów turystycznych regionu i oczywiście wędkarstwa spinningowego.