Spinningowe Mistrzostwa Polski 2016 - 13-16.10.2016

Na gościnnych wodach Jeziora Zegrzyńskiego, w dniach 13-16 października 2016 roku, najlepsi polscy spinningiści walczyli o tytuł mistrza Polski w kategorii seniorów i juniorów. Na starcie stanęło 122 seniorów i 22 juniorów, którzy przez trzy kolejne dni rywalizowali w sektorach: Pogorzelec (A); Serock (B) i Zegrze (C). Sędzią głównym zawodów był Wojciech Szubierajski.

Podczas mistrzostw panowała typowo wędkarska pogoda - wiał chłodny, przenikliwy wiatr i dokuczały przelotne opady.  Ale ryby dopisały. Seniorzy zgłosili Komisji Sędziowskiej 2262 okonie, 141 szczupaków i dwa bolenie. Juniorzy - 176 okoni, 10 szczupaków i jednego bolenia. Najlepszy w połowach szczupaków okazał się sektor „B" w Serocku, który obdarzył seniorów wymiarową rybą aż 70 razy!

O końcowym wyniku, ale też o punktacji w poszczególnych sektorach decydowała przyjęta przez zawodników taktyka. Kto większość czasu poświęcał na poszukiwanie szczupaków i zapuszczał do wody duże przynęty, miał szansę na wysoką lokatę. Wędkarze wierni minitwisterom na bocznym troku rzadko osiągali dobre rezultaty.

Największe ryby zawodów: szczupak 83,7 cm (sektor „A" Pogorzelec); Okoń 38,5 cm (sektor „A" Pogorzelec); boleń 72,6 (sektor „B" Serock).

W klasyfikacji seniorów zwyciężył Maciej Żejmo (Okręg PZW w Olsztynie), który zdobył 8 pkt. Sektorowych (w sektorze „B" Serock wyholował 6 szczupaków!). Drugie miejsce zdobył Dariusz Wowra (Okręg PZW w Katowicach) - 17 pkt., a trzecie Daniel Kowalski (Okręg PZW Zielona Góra) - 20 pkt, który w pierwszej turze zajął 18 miejsce w swoim sektorze, natomiast w dwóch kolejnych dniach uplasował się na pierwszym miejscu.

W klasyfikacji juniorów I miejsce zdobył Bartosz Dawidowicz (Okręg PZW Piotrków Trybunalski), przed Michałem Łuczką (Okręg Mazowiecki PZW) i Jakubem Rakiem (Okręg PZW Kielce).

Uroczyste zakończenie mistrzostw odbyło się na rynku w Serocku, na które przybyły władze Okręgu Mazowieckiego PZW oraz władze samorządowe Serocka. Dekoracji zwycięzców w kategorii seniorów i juniorów dokonał wiceprezes ds. sportu i młodzieży Wojciech Szubierajski.