Wykłady dla dzieci i młodzieży w Serocku!

         W Ośrodku Szkoleniowo-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Serocku, 18 listopada 2017 r., młodzież zrzeszona w szkółkach wędkarskich Okręgu Mazowieckiego uczestniczyła w wykładach pt. „Świadomy wędkarz sojusznikiem ochrony przyrody”.

Szkolenie otworzył kol. Cezary Wieczorek przewodniczący komisji młodzieżowej , który powitał wszystkich uczestników oraz gości. Ponad 50 młodych wędkarzy z zainteresowaniem zapoznało się z multimedialnymi prezentacjami, które w przystępnej i ciekawej dla młodzieży formie przygotowali wykładowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. O rybach i ich siedliskach oraz gatunkach obcych opowiadał prof. dr hab. Piotr Hliwa (UWM Olsztyn). Charakterystykę i biologiczne podstawy eksploatacji wędkarskiej i rybackiej w wodach śródlądowych omówił dr inż. Andrzej Kapusta (IRŚ Olsztyn). Temat oddziaływania połowów wędkarskich na środowisko wodne poruszył dr inż. Tomasz Kajetan Czarkowski (IRŚ Olsztyn), a o wpływie zwierząt rybożernych na ichtiofaunę opowiadał prof. dr hab. Andrzej Martyniak (UWM Olsztyn).

Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych wędkarzy, którzy otrzymali  potężny zastrzyk informacji o biologii ryb śródlądowych i wpływie człowieka na kształtowanie środowiska przyrodniczego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz po skończonych wykładach wszyscy wspólnie usiedli do obiadu. Na zakończenie młodzież podziękowała za zorganizowanie szkolenia i zaproponowała aby w przyszłości organizować więcej takich spotkań. Po pamiątkowym zdjęciu wszyscy uczestnicy i organizatorzy rozjechali się do domu. Było to bardzo udana i kształcąca sobota!

Szkolenie przygotowali wspólnie biuro Zarządu Okręgu oraz Komisja Młodzieżowa.

Do zobaczenia na kolejnym szkoleniu!