XIII Okręgowa Olimpiada Młodzieży – Dobrzyń nad Wisłą 2019 r.

W Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki oraz na jego obiektach dniach 6 -7 lipca 2019 r. odbyła się XIII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Objęli ją honorowym patronatem: Burmistrz Dobrzynia nad Wisłą Pan Piotr Wiśniewski oraz Prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW Zbigniew Bedyński. Sponsorem generalnym XIII Olimpiady była firma Matchpro Krzysztofa Kałużnego.

Olimpiadę zorganizowała Komisja Młodzieżowa Okręgu Mazowieckiego PZW, która przygotowała zawody spławikowe nad Wisłą, testy oraz piłeczki były rozgrywane na terenie DCSiT. Uroczyste otwarcie Olimpiady miało miejsce ze względu na padający deszcz w Hali Sportowej, gdzie były rozgrywane zawody sprawnościowe.

Formuła dwudniowej rywalizacji sprawdziła się i została wysoko oceniona przez młodzież i opiekunów drużyn. Był to pierwszy w tym roku sprawdzian umiejętności praktycznych i wiedzy wędkarskiej. Drużyny młodzieżowe kół, które już wcześniej brały udział w tego rodzaju imprezach, potwierdziły swoje olbrzymie zaangażowanie i umiejętności. Trzeba zauważyć, że młodzież, która po raz pierwszy brała udział w olimpiadzie, też radziła sobie doskonale. W sobotę po zakończeniu rywalizacji sortowych zostało zorganizowane wspólnie z Burmistrzem Dobrzynia nad Wisłą, ognisko w malowniczym miejscu z panoramą na Zalew Włocławski. Widoki zapierały dech w piersiach!

Zacięta rywalizacja w poszczególnych konkurencjach trwała do samego końca. W szranki stanęła młodzież do lat 16, rywa­lizując w trzech kategoriach wiekowych: do lat 12; 14 oraz 16. W sumie 42 młodych adeptów szkółek wędkarskich działających w Okręgu Mazowieckim. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie: sędzia główny – kol. Waldemar Grzelak, zastępca sędziego głównego – kol. Wojciech Palmowski, oraz sekretarz – kol. Michał Kołodziejski.

Duch sportowej rywalizacji wyczuwało się od pierwszej do ostatniej konkurencji, mimo że pierwszy i drugi dzień zmagań był wietrzny i nie ułatwiał zawodnikom rywalizacji. Pomimo niedzielnego wiatru dla wielu uczestników start w dyscyplinie rzutowej był udanym debiutem. Młodzi wędkarze dzielnie rywalizowali z bardziej doświadczonymi rówieśnikami, którzy startują w ogólnopolskich olimpiadach.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi, które otrzymali z rąk Burmistrza Dobrzynia nad Wisłą Piotra Wiśniewskiego, Wiceprezesa ds. Sportu i Młodzieży kol. Wojciecha Szubierajskiego,  oraz przewodniczącego Komisji Młodzieżowej kol. Cezarego Wieczorka. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał paczkę z artykułami wędkarskimi ufundowanymi przez firmy Matchpro oraz Konger.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne olimpiady. Podziękowania dla Pana Burmistrza Piotra Wiśniewskiego oraz Dyrektora DCSiT Łukasza Wasilewskiego za osobiste zaangażowanie się w przebieg i organizację naszej Olimpiady. Wielkie słowa uznania dla Was Panowie! Słowa podziękowania należą się także działaczom kół oraz rodzicom dzieci, którzy swoją pracą przyczynili się do sprawnego przebiegu olimpiady.

wyniki

Z wędkarskim pozdrowieniem

Cezary Wieczorek

Organizator Okręgowej Olimpiady