Opinia Instytutu w sprawie odłowów rybackich

W ramach realizacji Uchwały III Zjazdu Delegatów Okręgu Mazowieckiego PZW (dot. punktu 10), zwrócono się o opinie do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w sprawie ograniczenia połowów rybackich w obwodach rybackich: rzeki Bug nr 5, Narew nr 6 i 8, Zbiornika Zegrzyńskiego na rzece Narew nr 7 oraz rzeki Wisła nr 3 i 4. W poniższym pliku znajduje się opinia instytutu:

Instytut Rybactwa Śródlądowego 

Wasze komentarze (4)
 • Michał Bartosiak
  10 lat temu
  Płace za to żebym mógł łowić i nie życzę sobie bycia okradanym przez PZW!!!Bo jak tak dalej pojdzie to ryby zostaną tylko w prywatnych stawach i chyba o to chodzi PZW!!
 • Dariusz Krystosiak
  10 lat temu
  A czym się różni Wisła OM od Wisły okręgu radomskiego albo Bug mazowiecki od Bugu siedleckiego? W tamtych obwodach rybackich odłowy gospodarcze nie są potrzebne?
 • Zbigniew Adamczyk
  10 lat temu
  Wg mnie opina IRŚ jest typowym przykładem na opracowanie zgodne z oczekiwaniami i życzeniem zamawiającego.Blebleble.Wśród materiałów żródłowych nie wymieniono danych z obowiązujących rejestrów wypełnianych przez wędkarzy. Skąd zatem ta wiedza zawarta w tabelach? Od wróżki? Tak będzie dotąd, do kiedy priorytetem dla PZW będzie rybactwo a nie wędkarstwo. Sieci precz z wód PZW! Można je dopuścić raz na kilka lat w celu zbadania pogłowia i stanu sanitarnego ryb. Po raz kolejny zmarnowano pieniądze
 • Ernest Skalski
  10 lat temu
  "Im Westen nichts Neues"(Na zachodzie bez zmian) - Opis: był to typowy tekst komunikatów podczas I wojny światowej z frontu zachodniego, kiedy nie miały miejsca żadne nowe wydarzenia.