Sprzątanie brzegów Rządzy i Kanału Żerańskiego

     W sobotę 19 września br. 130 wędkarzy z 23 kół Okręgu Mazowieckiego włączyło się w akcję „Sprzątanie świata”, zorganizowaną przez gminy Radzymin i Nieporęt oraz warszawską dzielnicę Białołęka.

Pod hasłem: „Zadbane łowiska, czyste wody”, wędkarze zbierali śmieci z brzegów Kanału Żerańskiego i wpadającej do Jeziora Zegrzyńskiego malowniczej Rządzy. Inicjatorami akcji z ramienia PZW był Okręgowy Kapitanat Sportowy i Komisja ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód Okręgu Mazowieckiego PZW.

Uczestnicy otrzymali worki na śmieci, maski i rękawice ochronne oraz środki dezynfekujące, które przekazał Okręg. Kontenery na zebrane śmieci zapewniły władze samorządowe.

Podczas 4-godzinnego przeczesywania brzegów wędkarze zebrali 7,5 t. śmieci, w tym różnego rodzaju odpady przemysłowe. Oprócz torebek foliowych, plastikowych butelek, szkła i opon samochodowych były takie niespodzianki, jak: sprzęt RTV i AGD, folie wykorzystywane w rolnictwie, wykładziny PCV czy materiały budowlane. Naprawdę było co  zbierać.

Zarząd Okręgu Mazowieckiego serdecznie dziękuje kołom Nr.1,2,3,4,5,6,9,14,15,16, 19, 21, 22, 28, 29, 30, 39, 50, 53, 67, 75, 90, 100 oraz wszystkim uczestnikom zaangażowanym w „Sprzątanie świata” jak również władzom samorządowym za wsparcie i doskonałą koordynację akcji.

Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnym sprzątaniu świata!